PCC > Nowości > Informacje > GREENLINE™ – zielona chemia od Grupy PCC

GREENLINE™ – zielona chemia od Grupy PCC

Dziś nieodłącznym elementem światowej gospodarki jest zrównoważony rozwój. Nowoczesna chemia, jako jedna z pierwszych branż, w swojej strategii uwzględniła aspekty środowiskowe.

Polityka producentów, takich jak Grupa PCC, musi opierać się na działaniach, które równoważą czynniki ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne. Sektor chemiczny postanowił wdrożyć międzynarodowe oraz lokalne normy i standardy, a także systemy zarządzania, które dostosowują produkcję oraz sprzedaż do regulacji zgodnych z uwzględnieniem eksploatowania środowiska naturalnego. W przemyśle zaczęto przekształcać technologie na czystsze oraz bezpieczniejsze, odbywa się certyfikacja produktów, stosuje się rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii i wiele innych ekologicznych innowacji.

Grupa PCC w swoich działaniach także stosuje europejskie oraz światowe standardy kreujące filozofię zrównoważonej produkcji. Jednym z naszych priorytetów przy rozbudowie portfolio produktowego jest wdrażanie oferty zgodnej z trendami zielonej chemii. Proponujemy więc naszym klientom nową linię produktów o nazwie GREENLINE™. Oferowany asortyment spełnia wszelkie aspekty zielonej chemii. Dzięki temu odbiorcy naszych produktów również mogą realizować idee zrównoważonego rozwoju prowadząc swoją działalność.

Kluczowe aspekty, które Grupa PCC wykorzystuje w zrównoważonej produkcji wyrobów chemicznych to min.: projektowanie produktów z uwzględnieniem ich zdolności do biodegradacji i emisji, ograniczenie produkcji odpadów, wykorzystanie zielonej energii w procesach technologicznych i wykorzystywanie surowców pochodzących z odnawialnych źródeł.

Zachęcamy do zapoznania się z nową zakładką na Portalu Produktowym Grupy PCC – Greenline Zielona Chemia:

https://www.products.pcc.eu/pl/zielona-chemia/

Poznaj naszą filozofię zrównoważonej produkcji i sprawdź ofertę produktów zielonej chemii.