PCC > Systemy przemysłowe > Kleje górnicze

Kleje górnicze

KLEJE POLIURETANOWE – PROMOPUR

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy PROMOPUR przeznaczony jest  do stosowania w metanowych i nie metanowych podziemnych zakładach górniczych, w pomieszczeniach o stopniu „a”, „b”, „c” zagrożenia wybuchem metanu oraz stopniu A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Przeznaczony jest do konsolidacji, uszczelniania i wzmacniania spękanego górotworu w warunkach występowania suchych, silnie rozluźnionych skał i pokładów węgla, także do iniekcyjnego wklejania kotw górniczych. Możliwy do stosowania przez iniekcję do spękań i porów skał i pokładów węgla. Może być stosowany także do uszczelniania i klejenia konstrukcji budowlanych. Klej powstaje przez zmieszanie ze sobą składników Ai B w proporcji 1:1 objetościowo. SIL- PUR 80 jest klejem  trudnopalnym i samogasnącym.

Więcej informacji możesz pozyskać na Portalu Produktowym Grupy PCC:

KLEJE KRZEMOORGANICZNE – SIL-PUR 80

Dwuskładnikowy klej organiczno-mineralny SIL-PUR 80 przeznaczony jest do stosowania w metanowych i niemetanowych podziemnych zakładach górniczych, w pomieszczeniach o stopniu „a”, „b” i „c” zagrożenia wybuchem metanu i stopniu A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego. Przeznaczony jest do stosowania przez iniekcję w celu uszczelniania, wzmacniania i konsolidacji spękanego górotworu w warunkach występowania suchych oraz wilgotnych i zawodnionych rozluźnionych skał i pokładów węgla. Może być stosowany także do uszczelniania i klejenia konstrukcji budowlanych oraz mocowania kotw stalowych, strunowych i linowych wykonanych ze stali gładkiej i karbowanej. Klej powstaje przez zmieszanie ze sobą jego składników w proporcji 1:1 objetościowo. SIL- PUR 80 jest klejem  trudnopalnym i samogasnącym.

Więcej informacji możesz pozyskać na Portalu Produktowym Grupy PCC:

ŁADUNKI KLEJOWE

Ładunki klejowe przeznaczone są do wklejania kotew (żerdzi) stalowych, strunowych i linowych w górotwór. Mogą także być stosowane przy budowie tuneli. Zadaniem obudowy w wyrobiskach górniczych jest utrzymanie stateczności stropu i ociosów w tych wyrobiskach.

Spoiwo klejowe cechuje się wyższą wytrzymałością niż stalowa kotwa. Ładunki klejowe wiążą kotwę z górotworem w skrajnie trudnych warunkach technologicznych. Budowa ładunku pozwala na jego łatwe i bezpieczne umieszczenia w otworze. A użyta ampułka szklana w której znajduje się utwardzacz zapewnia jego rozprowadzenie w całej objętości ładunku.

Więcej informacji możesz pozyskać na Portalu Produktowym Grupy PCC:

Spełniamy najwyższe standardy