O PCC PRODEX
Jesteśmy liderem na rynku produkcji systemów poliuretanowych w Polsce oraz Europie
Poznaj naszą firmę oraz jej historię
LAT DOŚWIADCZENIA
SYSTEMÓW POLIURETANOWYCH
BRANŻ PRZEMYSŁOWYCH

O PCC PRODEX

PCC Prodex jest czołowym producentem jedno- i dwukomponentowych systemów poliuretanowych. Od 40 lat dostarczamy rozwiązania, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu m.in. budowlanym, chłodniczym, meblarskim, transporcie oraz przemyśle wydobywczym. Posiadamy jedną z trzech największych i najnowocześniejszych instalacji do produkcji prepolimerów w Polsce. Nasze systemy znajdują zastosowanie w produkcji półsztywnych i sztywnych materiałów izolacyjnych, komponentów z pian integralnych, pian elastycznych i klejów do różnorodnych zastosowań, w tym klejów górniczych. Jedną z głównych gałęzi działalności rozwijaną przez PCC Prodex od 2014 roku jest linia izolacji natryskowej.

Od 2010 roku PCC Prodex wchodzi w skład globalnego koncernu PCC , który działa na międzynarodowych rynkach surowców chemicznych. W październiku 2012 roku PCC Rokita SA zawarła ze spółką PCC SE z siedzibą w Duisburgu umowę zakupu spółki PCC Prodex Sp. z o.o. W wyniku tej umowy PCC Rokita SA nabyła 100% udziałów firmy

  • Zakład Produkcyjny Mysłowice

SIPUR

PCC PRODEX jest aktywnym członkiem Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” zajmującego się m.in. promocją, edukacją, kwestiami legislacyjnymi i normami. Praktycznie od początku istnienia tj. od maja 2009 roku PCC PRODEX jest aktywnym członkiem i działaczem Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” zajmującego się m.in. promocją, edukacją, kwestiami legislacyjnymi i normami. Od maja 2009 roku SIPUR stara się reprezentować interesy wszystkich swoich członków oraz aktywnie promującym izolacje poliuretanowe. Jednocześnie SIPUR upowszechnia liczne korzyści wynikające ze stosowania dostępnych na rynku rozwiązań termoizolacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR, zapewniając tym samym izolacjom poliuretanowym pozycję rynkową adekwatną do ich wysokiej jakości.

Wśród partnerów Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” są m.in. PU EUROPE (www.pu-europe.eu), Konfederacja Budownictwa i Nieruchmości KBiN (www.kbin.eu/) oraz Inicjatywa Efektywna Polska IEP (www.efektywnapolska.pl)

NASZA FILOZOFIA